Zapraszamy na UP-HILL Waligóra!

Zapraszamy na kolejny już Weekend z UP-HILLEM w Górach Suchych do Sokołowska w Gminie Mieroszów.
W tym roku 2 kolejne bardzo wymagające trasy na Garbatkę i Waligórę !
UP-HILL Garbatka – sobota 14.11.2020 r. Start godzina 11.00; Nordic-Walking godz. 11:30
Ten szczyt poza ładnymi widokami i ciekawą historią tamtych okolic ma coś za czym nie przepadają amatorzy wycieczek a mianowicie niebieski szlak z Kowalowej ! To podejście o nachyleniu do 40% jest jednym z najtrudniejszych w Górach Suchych – ostatnie metry pokonuje się po skale !
Trasa o długości 4,6 km ma 260 m przewyższenia trawersuje też głazowisko na Garbatce – mini atrakcje turystyczną okolicy.
UP-HILL Waligóra – niedziela 15.11.2020 r. Start godzina 11:00; Nordic-Walking godz. 11:30
Tegoroczna trasa została wytyczona tak, aby ten najwyższy szczyt Gór Kamiennych zdobyć od wschodu.
Początkowo biegnie ona głęboką Doliną Sokołowca Małego a następnie wcina się bardzo stromym, dzikim kamienistym żlebem pomiędzy dwoma szczytami: Czarnkiem a Włostową. Ostatnie 1,5 km to szybszy fragment w kierunku Rozdroża pod Waligórą a następnie obok ruin pałacyku myśliwskiego Hochbergów na szczyt Waligóry.
Długość trasy: 4,8 km i 360 m przewyższenia.
Dla wszystkich pamiątkowe medale, ciepły posiłek – dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach (suma czasów obu biegów) puchary i nagrody rzeczowe.
Przydatne informacje:
MIEJSCE STARTU, biuro zawodów, dekoracje, posiłek, parking, wc itd. – plac obok Sanatorium Biały Orzeł w Sokołowsku – ul. Parkowa 5
BIURO ZAWODÓW – czynne w godz. 9.30 – 10.30
OPŁATY: Bieg /Nordic Walking : 30 zł za 1 start(dzień), 60 zł za oba. Można opłacić tylko jeden start (sobota i niedziela).
—–
ZAPISY/REGULAMIN – na stronie https://zapisy.ultimasport.pl/647 wydarzenie Weekend z UP-Hillem w Górach Suchych.
—–
START: punktualnie o godz. 11.00; Nordic-Walking godz. 11:30
Zawodnicy mogą wziąć udział zarówno w sobotniej jak i niedzielnej imprezie – jednak do klasyfikacji w kategoriach będą brane pod uwagę czasy obu biegów.