„Ocalić od zapomnienia” – wernisaż wystawy

20 grudnia 2018

19 grudnia w Sali wystawowej MCK odbył się wernisaż wystawy „Ocalić od zapomnienia”. Wystawa prezentowała czteromiesięczną pracę Pań i dzieci, należących do Sekcji Rękodzieła MCK, w postaci dwóch rodzajów Albumów: Albumu Przepiśnika i Albumu tradycji rodzinnych. Praca nad Albumami, zdaniem uczestniczek projektu, była wyjątkowo trudna i wymagała dużej precyzji. Albumy są wyjątkowe, o czym możecie Państwo przekonać się sami oglądając poniższy fotoreportaż oraz odwiedzając wystawę w MCK.
Projekt powstał dzięki współpracy pomiędzy Ośrodkiem Działaj Lokalnie, Stowarzyszeniem Społeczno- Kulturalnym „Granica” oraz Mieroszowskim Centrum Kultury. 
Kończąc swój projekt, instruktorka, Ewa Kokoszka podziękowała Paniom za jedenaście lat pracy, informując jednocześnie, że ostatecznie kończy swoje warsztaty. Spod rąk uczestniczek warsztatów wyszły autorskie projekty Pani Ewa Kokoszki takie jak: Lalka Mieroszowianka, Krasnal Szomol, obrazy „Wstążką malowane” , filcowanki w różnej postaci, biżuteria, ozdoby Wielkanocne czy Bożonarodzeniowe. Anioł, który otrzymała Pani Ewa od Pań ma nie tylko przynieść szczęście i zdrowie ale również nie pozwolić odejść. Czy to życzenie się spełni czas pokaże.