„Wolności oddać nie umiem”

13 grudnia 2018

„Wolności oddać nie umiem” – pod takim hasłem 12 grudnia bieżącego roku w Sali im. Włodka Szomańskiego odbyło się spotkanie z Gabrielem Fleszarem – wokalistą, autorem tekstów, gitarzystą, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy.

Spotkanie oprócz charakteru czysto muzycznego, poruszało problemy związane z profilaktyką uzależnień i było przeplatane opowieściami z życia piosenkarza oraz jego znajomych uzależnionych od narkotyków i alkoholu.
Na początek artysta zaśpiewał swój największy przebój „Kroplą deszczu”. Potem wykonał utwory z własnego repertuaru, kończąc piosenką „Kocham wolność”.
Artysta przekonywał młodzież do życia wolnego od nałogów. Podzielił się opowieściami o ludziach uzależnionych od substancji psychoaktywnych, których spotkał na swojej drodze. Przestrzegał młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji, zachęcał do nieulegania namowom innych oraz do życia zgodnego z własnymi dewizami i wartościami.

Spotkanie to zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, organizatorem tego spotkania była Pani Alicja Wioletta Tempes – pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie.