Co słychać… czyli cd. VI Festiwal „Nie tylko Gospel”

13 maja 2019

„Marzenia się spełniają” to tytuł koncertu,  na którym byłam z okazji Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki, w sali na 1700 osób. Na scenie, w pięknych piosenkach z filmów Walta Disney’a  wystąpili wybitni wokaliści, m.in. Katarzyna Łaska  i Marcin Januszkiewicz. Wtedy pomyślałam:  Nie mamy takiej dużej sali w Mieroszowie i z różnych „względów” nie możemy powtórzyć tego koncertu. Ale może mogą przyjechać  artyści, których właśnie podziwiam na scenie…

I co?… Marzenia się spełniają!

         W sobotę,  6 lipca br. w MCK, w ramach naszego Mieroszowskiego Festiwalu  usłyszymy koncert w wykonaniu dwojga  wymienionych wokalistów  – Katarzyny Łaski i Marcina Januszkiewicza. Ona delikatna i krucha, znana z największych ról musicalowych, która swojego pięknego głosu użyczyła  wielu postaciom z bajek  i on, aktor, kompozytor i autor tekstów. Charyzmatyczny wokalista o  szerokim wspaniałym wokalu. Razem w programie zatytułowanym „Eklektycznie”. Czyli romantycznie i miłośnie, śmiesznie i aktorsko.

         My zaś,  Organizatorzy,  martwimy się,  czy przy takiej chłodniej pogodzie wyrosną piękne kwiaty, którymi Ziemia Mieroszowska i Ogródki Działkowe ozdabiają sceny i obdarowują artystów oraz czy ciasta, upieczone przez Nasze Panie, będą tak samo tuczące i pyszne jak w ubiegłym roku.

         Jest jeszcze jedna sprawa. Zaczepiają mnie mieszkańcy Mieroszowa zainteresowani Festiwalem, czy mogą wspomóc wydarzenie finansowo. Drobnymi, aczkolwiek z serca płynącymi datkami.  Jak Państwo pamiętacie, drugi dzień Festiwalu to otwarte, w formie koncertu, przysłuchania walczących o statuetkę „Szklanego Szomola”. Nie możemy przyjąć pieniędzy, ale można ufundować dla naszych konkursowiczów (biorących udział w tym  wokalnym konkursie) nagrody. Indywidualne i imienne, byleby rzeczowe. Jakie? To zależy od fantazji darczyńcy. Tort, radio, taczka czy brylant. Wszystko będzie mile widziane. Nagrodę można wręczyć osobiście, wchodząc na scenę i ściskając rękę wybranemu wokaliście.          Podpowiadam taki układ, licząc po cichutku, na prowizję od obdarowanych, szczególnie od tortu. Delikatnie  sugeruje dużego i  bezowego.

PS. Informacja dla Pań. Co z nowymi kreacjami? Bo w planach Studio Festiwalowe.

                                                                                           Elżbieta Szomańska