Zwiedzanie Zamku Książ – Lato z MCK

25 sierpnia 2017

23-go sierpnia dzieci biorące udział w Akcji Lato z MCK wybrały się na poszukiwanie przygód, legendarnych stworów oraz na odkrywanie sekretów i tajemnic skrywanych przez Zamek Książ.
Baśniowy Książ – to trasa przygotowana specjalnie dla młodych turystów, podczas, której odwiedziły komnaty zamkowe, tarasy, korytarze i dziedzińce. Dzieci pod czujnym okiem przewodniczki pani Anny Motyki szukały skrzydlatego Pegaza, odważnego i sprytnego Herkulesa, przyjrzały się pojedynkowi Ateny z Arachne zamienionej w pająka, a także dowiedziały się, dlaczego pobliska skała nazywana jest Skałą Olbrzyma oraz czy długi sznur pereł przyniósł pięknej księżniczce Daisy pecha i czy Książ ma swoja „białą damę”?
Młodzi eksploratorzy słuchali z zaciekawieniem wszystkich opowieści i chętnie włączali się w wykonywanie specjalnie przygotowanych zadań i rozwiązywanie zagadek, które pomogły im znaleźć odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania.
Pełne wrażeń wróciły do domów i na pewno będą zgłębiały wiedzę o wciąż nieodkrytym do końca Zamku Książ.
Serdecznie dziękujemy Pani przewodnik Annie Motyce, która przeniosła wszystkich w baśniowy, zaczarowany świat i pozwoliła oderwać się od rzeczywistości.