„Biblioteka. Oczywiście!” – XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

4 maja 2017

W dniach 8-15 maja 2017 r. po raz czternasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, w ramach programu promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek, a co za tym idzie – czytania – w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką w szerokich kręgach społecznych.

W ramach Tygodnia Bibliotek, w budynku Mieroszowskiego Centrum Kultury, odbędzie się spektakl promujący czytelnictwo pt. „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary”.

      Pewnego dnia, Tomek postanawia zostać czytelnikiem miejscowej biblioteki. Z uśmiechem na twarzy otwiera wrota prowadzące do czytelni, w której przeżyje przygodę swojego życia… Tomek zakłada kartę i widzi, że zapisane są na niej słowa pewnego zaklęcia. Chłopiec szybko orientuje się, że w bibliotece działa magia, która prowadzi go do bardzo starej księgi. Bajka w niej zapisana dzieje się na prawdę, dzięki czemu, młodzieniec poznaje nowych przyjaciół. Niestety okazuje się, że część druku jest zamazana… Tajemnicza biblioteka, zapomniana opowieść, magiczny świat – czy Tomkowi oraz dzieciom uda się opowiedzieć tę bajkę do końca? A może stworzą całkiem nowa historię?

Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III Szkół Podstawowych. Czas trwania spektaklu ok. 45 min. Zapraszamy w dniu 11.05.2017 (czwartek), o godzinie 11.00 do budynku MCK, przy ul. Żeromskiego 28 w Mieroszowie.