Pegazik 2017 – wyniki

12 lutego 2017

Dnia 10 lutego 2017 roku w sali wystawowej Mieroszowskiego Centrum Kultury odbyły się miejsko-gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „PEGAZIK”. W tym roku w eliminacjach szkolnych wyłonionych zostało 20- stu młodych artystów ze szkół z terenu Gminy Mieroszów. W jury konkursu zasiedli:

p.Anna Morawska – pedagog – przewodnicząca jury

p.Dorota Kolanko – pedagog – członek jury

p.Grzegorz Orłowski – p.o. dyrektor MCK – członek jury

p.Wioleta Kuchta – pracownik MCK – członek jury

Poziom konkursu był bardzo wysoki, młodzi recytatorzy dostarczyli wiele emocji i uczuć swoimi wystąpieniami. Niezwykle ważne jest, że w dobie komputerów i Internetu nie wyginęła tradycja recytacji, jest to również ogromna zasługa polonistów, opiekunów artystycznych , którzy potrafią rozbudzić w swoich uczniach zainteresowanie szeroko pojętą kulturą i sztuką. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

Kategoria „młodsi”:

I miejsce – Nikola Kamińska PSP Mieroszów

II miejsce – Kacper Pawlak PSP Mieroszów

III miejsce – Mikołaj Szychowiak – ZSP Sokołowsko

Wyróżnienie – Weronika Przewłocka – PSP Mieroszów

Kategoria „starsi”:

I miejsce – Wiktoria Kałuża PG im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie

II miejsce – Karolina Dymlang PG im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie

III miejsce – Aleksandra Czarnecka PG im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie

Wyróżnienie – Nikola Busz PG im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie

Każdy laureat otrzymał dyplom oraz nagrodę w postaci bonu upominkowego, a wszyscy uczestnicy pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Pani Maria Chmielnicka przewodnicząca rady miejskiej Mieroszowa w imieniu swoim oraz burmistrza Marcina Raczyńskiego podziękowała wszystkim biorącym udział i pogratulowała wrażliwości oraz tego, że godnie prezentują swoje społeczności szkolne. Pani Maria wręczyła również słodki upominek dla każdego oraz listy gratulacyjne dla opiekunów artystycznych. Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach będą reprezentowały nas na kolejnym etapie w Kłodzku. Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!